Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych

Celem warsztatów jest umożliwienie lepszego poznania siebie i osoby, z którą pragnę związać swoje życie (cechy osobowości, oczekiwania,pragnienia, opinie, nadzieje, troski); przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa; świadectwo pary prowadzącej, jak można budować więź opartą na miłości, szacunku i dialogu oraz stworzenie warunków do przemyślenia motywów decyzji zawarcia związku sakramentalnego.

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Młodzi będą spotykać się na 14 kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona będzie świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno chłopak, osobno dziewczyna) będą wypełniać różne ankiety, a potem wspólnie dyskutować wokół nich.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytym kursie przedmałżeńskim, które jest jednym z dokumentów wymaganych do zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz dokument potwierdzający poruszone podczas warsztatów tematy. Osoby spoza diecezji opolskiej prosimy o zasięgnięcie informacji czy ta forma przygotowania do Sakramentu Małżeństwa jest honorowana w diecezji, z której pochodzą narzeczeni.

Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.

Koszt poradni wynosi 80zł i obejmuje 3 spotkania po wcześniejszym umówieniu się z prowadzącym. Wykaz poradni rodzinnych na terenie diecezji opolskiej znajduje się na stronie: http://dr.opole.pl/strefa-narzeczonych/poradnie-rodzinne-diecezja-opolska/.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach.

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka przy współpracy duszpasterzy akademickich. Państwo Laskowie są małżeństwem od 24 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: jdrabikjezuici.pl. Zapisać się można wpłacając bezzwrotną zaliczkę (50zł) osobiście u duszpasterza akademickiego  (tel. 607 146 084).

W związku ze zmianami w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa, które wprowadza Episkopat Polski od września 2017, terminy najbliższych warsztatów zostaną podane po ustaleniu z prowadzącymi i odbędą się podczas dwóch weekendów wraz z dniem skupienia dla narzeczonych. Wkrótce powinny się pojawić konkretne propozycje.

 

Zobacz świadectwa uczestników poprzednich edycji warsztatów.

Kiedy?Najbliższy termin warsztatów:  2018 (WOLNYCH MIEJSC: 0)

 

Ramowy program warsztatów

PIĄTEK

17.30 - Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów

21.00 - Zakończenie dnia

SOBOTA

9.00 - Wznowienie kolejnego dnia warsztatów 

       Przerwa na kawę i herbatę

ok. 14.00 - Przerwa/Obiad 

      Możliwość spowiedzi

15.00 - Ciąg dalszy warsztatów

ok. 20.00 - Zakończenie dnia

NIEDZIELA 

9.00 - Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:  

       WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA)

       Przerwa na kawę i herbatę

ok. 13.00 - EUCHARYSTIA

14.00 - Zakończenie

 

Jesteś tutaj: Strona główna Poznaj nas Plan semestralny Warsztaty dla zakochanych

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń